Logo NK Bistra

O KLUBU BISTRA

NK Bistra

Nogometni klub Bistra osnovan je 1947. godine pod imenom Vatrogasac, a od 26. veljače 1961. nosi sadašnji naziv.

Svojim neprekidnim radom svakako spada u jedno od starijih društava na ovom području.

Sredinom sedamdesetih, uz nazamjenjivu pomoć svih članova nogometnog društva i mještana cijele općine započinje izgradnja sportskih terena i sportskog doma. Sportski objekt i tereni su dodatno nadograđeni ulaskom kluba u II. HNL na moderniji izgled, te tako sad klub ima i tri natkrivene moderne tribine i prostorije kluba vrijedne divljenja u zajednici.

Omladinski pogon kluba pohađa i do 300-tinjak djece raznih uzrasta, te od 2022. godine otvaramo i žensku sekciju koja sa ponosom kreče sa igranjem u II. ŽNL liga središte Zagreb.

Siniša Fremec

Predsjednik kluba

Ivan Lozančić

Dopredsjednik kluba